„BRAT I SIOSTRA – BAJKA O POMAGANIU INNYM I SZACUNKU DLA STARSZYCH” WYSTAWIONA w ZESPOLE SZKOLNO PRZEDSZKOLNYM W LELOWIE

Dnia 26.01.2015 r. grupa projektowa z klasy II b w składzie: Magdalena Michalska, Diana Serwa, Marta Glinka, Damian Nowak oraz Grzegorz Pompka, pod opieką pedagoga szkolnego - pani Marty Lubaś – wystawiła w Przedszkolu w Lelowie premierowe przedstawienie kukiełkowe pt. „Brat i siostra – bajka o pomaganiu innym i szacunku dla starszych”. Przedstawienie to dotyczy realizacji projektu Jaką rolę pełnią ludzie starsi w społeczeństwie? w ramach programu  Comenius i naszego projektu „Tolerancja – nasz wspólny cel”. Zostało zaprezentowane 3 razy we wszystkich grupach wiekowych.

Gimnazjaliści napisali scenariusz spektaklu, przygotowali scenografię, dekoracje oraz postaci. Bajka przedstawia historię rodzeństwa, Zosi i Jasia, którzy mieszkają sami i pomagają choremu starszemu panu, a także zwierzętom. Pokazuje ona widzom, jak powinniśmy postępować i jakie są dalsze konsekwencje takiej pozytywnej postawy. Przedstawienie jest niezwykle kolorowe, a postacie wykonane przez uczniów bardzo spodobały się najmłodszym widzom. Byli oni zachwyceni taką formą przedstawienia. Puenta historii – „Dobro, które dajemy innym wraca do nas pomnożone” – pozostaje w pamięci widzów dając im do przemyślenia swoje zachowanie wobec starszych.

Bajkę obejrzeli także uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej w Lelowie w dniu 28.01.2015 r.