Statystyki

  • Odwiedziło nas: 127772
  • Do końca roku: 308 dni
  • Do wakacji: 119 dni

Kontakt

Zespół Szkolno Przedszkolny w Lelowie

Szkoła Podstawowa w Lelowie

ul. Szczekocińska 41
42-235 Lelów
tel. +48 34 355 00 81

e-mail: splelow@poczta.onet.pl

 Przedszkole w Lelowie

ul. Szczekocińska 41
42-235 Lelów
tel. +48 34 355 00 81

e-mail: splelow@poczta.onet.pl

Prezentacja projektu: Jaką rolę pełnią ludzie starsi w społeczeństwie?

Dnia 17.01.2014 r. zespół uczniowski z klasy II a w składzie: Julita Giermala, Katarzyna Michalska, Jakub Gałązka, Piotr Kłosowicz, Przemysław Wójcik i Dominik Sowiński, przedstawił na forum szkoły projekt edukacyjny pt. Jaką rolę pełnią ludzie starsi w społeczeństwie? w postaci prezentacji multimedialnej. Problematyka ta powiązana jest z projektem Comenius Tolerancja – nasz wspólny cel. Opiekunem grupy projektowej był nauczyciel biologii pan Janusz Kowalik.

Poruszony temat jest o tyle ważny, iż starość to kolejny nieunikniony etap życia każdego człowieka.  Prezentacja przybliżyła nam m.in. charakterystyczne cechy wieku średniego i starości, wydolność fizyczną i umysłową, problemy i choroby ludzi starszych a także zwróciła naszą uwagę na to, iż pokolenie ludzi starszych to skarbnica uniwersalnych wartości oraz życiowej mądrości. Możemy nauczyć się od nich patriotyzmu, pracowitości, hartu ducha, odpowiedzialności, cierpliwości, wiary i szacunku. Powinniśmy jednak pamiętać o tym, jak ważny jest nasz życzliwy stosunek do ludzi w podeszłym wieku, którzy nierzadko potrzebują pomocy i wsparcia.

Temat projektu został opracowywany przy wykorzystaniu różnorodnych źródeł informacji, jak czasopisma, literatura popularnonaukowa, podręczniki licealne i Internet.

Prezentacja zamieszczona jest w plikach do pobrania:

http://gimlelow.szkolnastrona.pl/index.php?p=m&idg=zt,58