Koncert pod hasłem Music Makes Tolerance

17 stycznia 2014 roku podczas prezentacji projektów edukacyjnych uczniowie z klasy IIb przedstawili koncert pod hasłem Music Makes Tolerance. Koncert był tematycznie powiązany z projektem Comenius Tolerancja -  nasz wspólny cel, w ramach którego nasza szkoła współpracuje z niemieckim gimnazjum im. Marii Ward w Altotting w Bawarii.

Koncert został przygotowany przez zespół uczniowski w składzie: Marta Stepień, Kinga Sosnowska, Łukasz Nowak, Żaneta Zięba i Piotr Piaszczyk. Nad całością czuwała p. Jolanta Randak.

Uczniowie zaprezentowali trzy piosenki w języku angielskim: People help the people, Spider's webWe are the world.  Tematyka utworów nawiązywała do motywu przewodniego naszego projektu: pojęcia tolerancji, wzajemnego zrozumienia i pokoju. W trakcie koncertu nauczyciele oraz uczniowie mogli również obejrzeć prezentację multimedialną zawierającą myśli sławnych ludzi dotyczące tolerancji w języku angielskim i polskim.

Koncert wzbudził duże zainteresowanie publiczności. Wykonawcy bisowali a na zakończenie zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

Opracowała Jolanta Randak