ZSP w Lelowie - próbny egzamin ósmoklasisty CKE

Drodzy uczniowie

Próbny egzamin ósmoklasisty w naszej szkole odbędzie się w terminach

• -  30 marca br. (poniedziałek), ok. godz. 9:00 – język polski - rozwiązania zadań odsyłamy do godz. 12.00
  • -  31 marca br. (wtorek), ok. godz. 9:00 – matematyka - rozwiązania zadań odsyłamy do godz. 11.30
  • -   1 kwietnia br. (środa), ok. godz. 9:00 –- rozwiązania zadań odsyłamy do godz. 11.30 języki obce nowożytne.

Wszystkie materiały, w tym nagrania w formacie mp3 do zadań na rozumienie ze słuchu w arkuszach z języków obcych nowożytnych, zostaną zamieszczone na stronie internetowej Centralnej Komisji Egzaminacyjnej (www.cke.gov.pl) oraz na stronach internetowych okręgowych komisji egzaminacyjnych.

Ważne jest, abyście – po pobraniu materiałów ze strony CKE lub wybranej OKE – rozwiązali zadania w domu w takim czasie, jaki jest przeznaczony na wykonanie zadań na egzaminie, zapisując swoje rozwiązania w ustalonej przez szkołę/nauczyciela formie, np.

• -  korzystając z karty odpowiedzi, która będzie zamieszczona na stronie razem z arkuszem (plik edytowalny, w którym odpowiedzi będzie można zapisać komputerowo albo odręcznie);

• -  na zwykłej kartce papieru, numerując kolejno rozwiązywane zadania.

Następnie przesyłacie swoje rozwiązania do nauczycieli e-mailem w formie uzupełnionych plików lub zdjęć poszczególnych kartek rozwiązań. Nauczyciele – korzystając ze szczegółowych zasad oceniania rozwiązań zadań – będą sprawdzać i oceniać odpowiedzi oraz przekażą Wam informację zwrotną, np.

• -  w postaci krótkiego komentarza w e-mailu;
  • -  podczas spotkania on-line – indywidualnego albo z grupą;
  • -  w postaci komentarzy w pliku – w przypadku, jeśli uczeń przesłał odpowiedzi w pliku edytowalnym.

Ewa Galas

Wicedyrektor ZSP w Lelowie