Poziom sprawności fizycznej uczniów klas 4-8

W ZSP w Lelowie poziom sprawności fizycznej uczniów, diagnozujemy Testem Sprawności Fizycznej Krzysztofa Zuchowy.

Test pozwala ocenić poziom sprawności fizycznej w zasadzie całej populacji, bo zaproponowane ćwiczenia może wykonać każdy od 6 roku życia do późnej starości. Ćwiczenia są dobrane tak, aby wymagały zaangażowania mięśni całego ciała. Każdy powinien mieć równe szanse niezależnie od wzrostu i ciężaru, dlatego wyniki mierzymy np. własnymi stopami. Główną zaletą testu jest to, że pozwala jedną miarą oceniać możliwości dorosłych i dzieci.

Ocena minimalna została ustalona na takim poziomie, aby mogło ją uzyskać 90 proc. społeczeństwa od 6 do 70 roku życia.

Przyjęto, że poziom sprawności 6-latka jest taki sam jak osoby 70-letniej. Natomiast największą sprawność mają osoby w przedziale wieku 19 –25 lat.

Test służy samoocenie – dlatego sprawdź, w której jesteś grupie! Jeśli nie będziesz usatysfakcjonowany wynikiem, możesz go powtarzać codziennie – efekty powinny się pojawić już po tygodniu (pamiętaj, że na początku postęp będzie bardziej widoczny niż po miesiącu regularnych ćwiczeń).

Testem tym możesz zdiagnozować swoją rodzinę, zmotywować ich do doskonalenia swojej sprawności fizycznej a przy tym miło spędzić czas.