Udział w akcji Dzień Bezpiecznego Internetu 2020

Zespół Szkolno Przedszkolny w Lelowie w ramach obchodów  DBI 2020 planuje:

1. Zgłoszenie inicjatywy na portalu www.saferinternet.pl.
  2. Umieszczenie informacji o akcji na stronie internetowej szkoły oraz banera DBI 2020 na stronie internetowej szkoły.
  3. Pozyskanie plakatów i materiałów edukacyjnych.
  4. Rozmieszczenie na terenie szkoły plakatów informacyjnych na temat akcji.
  5. W trakcie zajęć  z informatyki przeprowadzenie lekcji opartych na scenariuszach i materiałach multimedialnych udostępnionych przez strony http://www.saferinternet.pl, www.dzieckowsieci.pl oraz www.sieciaki.pl.
  6. W ramach zajęć świetlicowych omówienie zasad bezpieczeństwa i znajomości zasad korzystania z sieci, udzielanie porad dotyczących właściwych zachowań w Internecie.
  7. Przeprowadzenie zajęć z wychowawcą na temat bezpieczeństwa w sieci Internet.
  8. Przeprowadzenie konkursu plastycznego pod hasłem: "Jestem bezpieczny i tolerancyjny w sieci" wśród uczniów klas I - IV szkoły podstawowej.
  9. Przeprowadzenie Szkolnego Konkursu Wiedzy na temat bezpieczeństwa i znajomości zasad korzystania z sieci wśród uczniów klas V-VIII szkoły podstawowej.
  10. Przygotowanie gazetki tematycznej: „Działajmy razem” na korytarzu szkolnym.
  11. Zorganizowanie apelu propagującego ideę DBI.
  12. Podsumowanie akcji w formie sprawozdania.