Razem na Święta

Nasza szkoła bierze udział w tegorocznej edycji akcji MEN „Razem na Święta”. Celem inicjatywy jest zarówno zachęcenie uczniów do niesienia pomocy innym, jak również budowanie wspólnot i więzi międzypokoleniowych. Ze względu na stan epidemii działania realizowane w ramach akcji „Razem na Święta” powinny mieć bezpieczny i odpowiedzialny charakter. Ważne jest zachowanie dystansu społecznego oraz postępowanie zgodnie z wytycznymi sanitarnymi. Działania zostają wzmocnione w okresie przedświątecznym, kiedy szczególnie wiele osób czeka na pomoc i wsparcie.

W ramach akcji  w naszej szkole „Razem na Święta” proponujemy uczniom:

-          wykonanie kartek z życzeniami świątecznymi i przekazanie ich sąsiadom (np. wrzucenie do skrzynek pocztowych),

-          samodzielne przygotowanie słodkich upominków (np. pierniczków) i obdarowanie nimi sąsiadów albo osób potrzebujących z najbliżej okolicy,

-          przygotowanie ozdób świątecznych i obdarowanie nimi osób z rodziny, najbliżej okolicy, przyjaciół.

Zachęcamy uczniów do uwiecznienia udziału w akcji poprzez przesłanie zdjęć wykonanych wytworów na messengera do pedagogów Iwony Treścińskiej lub Marty Lubaś.